Zabawy nocne na basenie

Kalmar24.11.2016 dzięki pomysłowości kolegi Patryka B. oraz uprzejmości dyrekcji basenu odbyło się nocne nurkowanie na krytej pływalni w Starachowicach.

Po zakończeniu godzin otwarcia obiektu, członkowie klubu Kalmar przygotowali odpowiednio basen, a by przećwiczyć symulowane „nurkowanie nocne”. Bardzo trafnym pomysłem okazał się tunel podwodny. Każdy z uczestników zajęć zaznajomił się z używaniem światła pod wodą oraz mógł  chociaż po części przywyknąć do głębszych wód otwartych na których panuje mrok.

Całe zajęcia odbywały się pod okiem wyszkolonej kadry instruktorskiej, która po uprzednim poinstruowaniu adeptów nurkowania zezwoliła na wejście pod wodę.Szlifowanie różnych technik nurkowych jest stałym elementem zajęć prowadzonych przez instruktorów klubu Kalmar. Wszelkie tego typu zajęcia mają na celu oswojenie się płetwonurka z warunkami panującymi na wodach otwartych, które znacznie różnią się od tych które są na codzień na krytej pływalni.